RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 95. YILDÖNÜMÜ MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 95. YILDÖNÜMÜ MESAJI:


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 95. YILDÖNÜMÜ MESAJI:
  
"Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95 kuruluş yıldönümünü kutlmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz. 
 
Vatanımız için bir dönüm noktasını ifade eden cumhuriyet bayramımız, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserimiz' dediği cumhuriyet, hiç şüphesi, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. 
 
Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan cumhuriyetimiz, çok ağır bedeller olarak kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur. Hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bu günde aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.

 Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal'in veciz bir şekilde ifade ettiği 'muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

 
Bütün bu duygu ve düşüncelerimle başta ilçem olmak üzere bütün aziz milletimizin cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutluyor saygılarımı sunuyorum."
167 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER