RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN DR. HACI ARSLAN UZAN’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN DR. HACI ARSLAN UZAN’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜKAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN DR. HACI ARSLAN UZAN’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ MESAJI

Kaymakamımız ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıldönümü münasebetiyle şunları kaydetti:

“12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş savaşı yıllarında topyekûn maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür.

Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır. Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü ölümsüzleştiren her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran Milli Şair, Mehmet Akif Ersoy kurtuluş savaşının zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur.

Milli Mücadelenin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Bizlere ve gençlerimize düşen görev; bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır. İstiklal Mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz.

Ecdadımızın emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkacağız. Bundan sonra da İstiklal Marşı’nda en güzel ifadesini bulan ortak değerlerimiz etrafında milletimiz ile beraber aynı azim ve şuurla geleceğimizi inşa etmek için çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabul edilişinin 98. Yıldönümünü kutluyorum. Milli mücadelenin tüm kahramanlarını ve milli mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle minnetle anıyorum.”

 

 

 

132 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER