RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI:


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI:
 
Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunlara yer verdi:
 
"19 Eylül Gaziler Günü, büyük bir cesaret, kahramanlık ve fedakarlıkla canları pahasına mücadele eden kahraman gazilerimizin şeref ve şan günüdür. 19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi'lik unvanın yıl dönümünde bütün kahraman gazilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
 
Vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, milletimizin huzur ve güvenliğine yönelik kahramanca mücadele eden gazilerimiz, ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna üstün fedakarlıklar göstererek ölümüne göğsünü siper etmiştir. Bunun nişanını gururla taşıyan Gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır. 
 
Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan Gazilerimizi minnetle anıyorum. Milletimiz, hoşgörü, barış ve dayanışmayı tarihinin her döneminde ilke edinmiş özellikle bunu 15 Temmuz hain darbe girişimi ile vatanımıza nifak tohuku ekmek isteyenlere canları pahasına kahraman milletimiz gücünü göstermiş bu uğurda şehit ve gazi olan sivillerimiz hayatları pahasına sadece vatan demiştir. 
 
Bu gururla tüm dünya insanlarının huzur ve sevgi içerisinde bir arada yaşayacakları hoşgörülü, barış dolu bir dünyanın temellerinin atılacağı düşüncesiyle, aziz şehitlerimizi rahmetle anarken ölümü göze almış gazilerimize sonsuz minnet duygularımızla şükranlarımı sunuyor, 19 Eylül Gaziler Günü'nü can-ı gönülden kutluyorum."
288 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER