RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI:


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI:

Aydın öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü için kutlama mesajı yayımlayan Kaymakamımız ve Başkan. V. Hacı Arslan Uzan, şunları kaydetti.

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların topluma faydalı bir birey olması için elinden geleni yapan, yarınlarımızı güvence altına alan tüm eğitim neferlerinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik mesleği, Emek özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz her alanda kalkınıp daha da güçlenecektir.

Öğretmenlerin toplumu şekillendiren kahramanlar, öğrencilerini ve toplumu ufkun ötesine götürdüğünü bilen bir fert olarak bu mesleği duygu, erdem ve ilke olarak adlandırmak doğru olacaktır. Özümüzü değerlerimizi koruyarak, dünyayı tanıyan, kavrayan, yöneten, yönlendiren nesiller yetiştirme başarısını ortaya koyan öğretmenlerimize, minnet borçluyuz.

Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizin yaşamlarının en önemli kısmı, hiç kuşkusuz eğitim ve öğretim hayatlarıdır. Bu nedenledir ki; değerli öğretmenlerimiz işte tam bu noktada gençliğimizin ve geleceğimizin, ülkemizin umutlarının tam ortasında yer almaktadır.

İlçemizde mesleklerini en iyi koşullarda yerine getiren emektar öğretmenlerimizi Bulanık Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak yalnız bırakmıyor, elimizden gelen her desteği sunmak için çaba gösteriyoruz. Hep birlikte aydınlık bir ilçe yaratmak adına çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimle başta ilçedeki öğretmenlerim olmak üzere bütün eğitim neferlerinin gününü içtenlikle kutlar, mesleklerinin devamında başarılar dilerim.”

 

260 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER