RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
 
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan: şunları kaydetti:

“İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısında kabul edildiği tarih olan “ 10 Aralık 1948” tarihi, bu tarihten itibaren tüm çağdaş ülkelerle birlikte, Ülkemizde de ‘Dünya İnsan Hakları’ olarak kutlanmaktadır. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması için atılan her adım, Ülkemizin ve Milletimizin Çağdaş Dünya uluslarıyla bütünleşmesinin bir gereği olmasının yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içindeki tüm vatandaşlarına gösterdiği önemin ve saygının da bir gereği olduğu unutulmamalıdır.
 
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70. Yıl dönümünde insana hak ettiği değeri tarihin her döneminde aktarılmalısı gerektiğini düşünerek barışın ve huzurun daim olması inancı içerisindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devlet olarak yurtta ve dünyada barışın tesisi, temek hak ve özgürlüklerinin korunması noktasında her türlü desteği veriyor ve vermeye de devam edecek güçte ve kararlılıkta istikbale doğru ilerliyoruz.
 
Bizler vatanımızda vazifelerimizi yerine getirirken, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanmasında, tüm kamu kuruluşlarının da vatandaşlarımıza hizmet eden kamu görevlilerinin yanı sıra, tüm kişi  ve kuruluşların gösterecekleri duyarlılık büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda her bireyin, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması ve korunması için azami çaba harcaması, bireysel ve kurumsal alanda herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerekir. Böylece toplumsal barışa ve huzura katkı sağlamış olacağız.
 
Bu duygularla, başta ilçem olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün 70. Yıl dönümünü içtenlikle kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının yoğun olarak yaşanması temennisiyle, Bütün Bulanık halkına ve çalışma arkadaşlarıma, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
223 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER