RESİM GALERİSİ
|  SİTE HARİTASI|FACEBOOK |TWİTTER|YOUTUBE                                                          

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. DR. HACI ARSLAN UZAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. DR. HACI ARSLAN UZAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJIKAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. DR. HACI ARSLAN UZAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Kaymakamımız ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan, Regaib Kandili münasabetiyle şunları kaydetti:

" 'Üç Aylar' olarak müslümanların önem verdiği Rabbimizin insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaib Kandili'ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dilendirmek, Yüce Allah'ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli günlerdir. Bu sebeple mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz.


Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de bu gece idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.
 
Tüm müslümanlar başta olmak üzere birlik ve beraberliğimize vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyor, ilçe vatandaşlarımızın Regaib Kandili'ni tebrik ediyorum."
 
131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN

Salih İLHAN
Belediye Başkan
    
HİZMETLER